Sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury jest inicjatywą otwartą. Każdy może do niego przystąpić lub, nawet nie będąc sygnatariuszem, uczestniczyć we wszelkich organizowanych przez nas spotkaniach. Co więcej, zabierając głos w kolejnych dyskusjach, może uzyskać faktyczny wpływ na kształt rekomendacji, które zaprezentujemy podczas Poznańskiego Kongresu Kultury.

Uznaliśmy jednak, że to wciąż za mało. Postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, by na tym najważniejszym, końcowym etapie prac Grup Roboczych, pojawiła się dodatkowa formuła do wyrażenia opinii i proponowania własnych rozwiązań. Formuła jak najbardziej przystępna dla jej potencjalnych uczestników.

Dlatego między 15 a 24 listopada organizujemy otwarte konsultacje. Traktujemy je jako kluczowy etap dotychczasowej pracy. Proponujemy zarówno konsultacje w formie e-konsultacji jak i podczas publicznych spotkań. Chcemy stworzyć możliwie najlepsze warunki nie tylko do prezentacji i dyskusji nad wypracowanymi przez nas propozycjami, ale przede wszystkim przestrzeń dla wyrażenia stanowisk i potrzeb których dotąd nie udało nam się uwzględnić.

Zdajemy sobie sprawę, że nasze rekomendacje będą wypełniać swoje założenia tylko jeśli spotkają się z faktycznymi potrzebami twórców, organizatorów i uczestników życia kulturalnego. Wiemy jak wiele różnorodnych punktów widzenia staramy się połączyć, dlatego do poprowadzenia konsultacji zaprosiliśmy doświadczonego mediatora, który powinien doprowadzić nas do konstruktywnych wniosków.